پایگاه شهیدبهزادطهمورثی

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ هست و هر گونه کپی برداری و سواستفاده از تمام جزئیات پیگردقانونی دارد

پایگاه شهیدبهزادطهمورثی

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ هست و هر گونه کپی برداری و سواستفاده از تمام جزئیات پیگردقانونی دارد

صوصیات امام زمان عجل الله

| شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶ ق.ظ | ۰ نظر

🌷خصوصیات امام زمان عجل الله🌷


🔴سؤال: کمی در مورد خصوصیات اخلاقی حضرت مهدی  توضیح دهید❓

 

🔵پاسخ: در کتاب عیون اخبار الرضا  از «علی بن عاصم » از امام جواد علیه السلام از پدر بزرگوارش  روایت کرده که پیغمبر قائم را  برای ابی ابن کعب بدینگونه  توصیف فرمود :  خداوند نطفه بابرکت و پاک و پاکیزه را در صلب حسین « علیه السلام »به وجود آورد ،که هر مؤمنی که خداوند از وی درخصوص  دوستی اهل بیت پیمان  گرفته است از آن نطفه خشنود است و هر منکری از آن   دوری می جوید.او امام  پرهیزکار،ستوده خصائل پسندیده و هادی و مهدی است که حکم عدل  میکندو دستور بدان می دهد و در گفتارش خدا را تصدیق  می کند،خداوند هم او راتصدیق می نمایدوچون دلائل و علائم آن آشکار شود بیرون می آید .او گنجهائی داردکه نه طلا و نه نقره است,بلکه  اسبهای نیرومند و مردانی است به عدد اصحاب  بدر یعنی: « سیصدو سیزده» نفر که از اقطار جهان به دور وی گرد آیند، صحیفه مهر کرده ای با اوست که تعداد   یارانش بااسامی و شهرها و طبایع و اوصاف و کنیه ها آنها در آن نوشته شده است و آنها همه سعی در هر فرمانبرادری  او« مهدی»  دارند.

 ابن ابی کعب  عرض کرد یا رسول الله دلائل و علائم  آمدن او چیست❓فرمود:


 ⭕️او از این پرده غیبت  بیرون  می آید، و هر جا دشمن  خدا  ببیند به قتل  میرساند  و احکام  خدا را جاری  می سازد و طبق  دستور الهی حکم می کند.


✅ایشان دوازدهمین امام هستند.


❇️ حضرت مهدی « عجل الله » امامی معصوم، مدیر, مدبر , شجاع ومهربان ,دلسوز  .  شیخ صدوق در کتاب خصال  از اصول اربعماء از امیرالمؤمنین  روایت  نموده  که فرموده:خداوند دین را به وسیله ما گشود و هم به وسیله ما ختم  میکند. به وسیله ما خدا آنچه  را بخواهد محو میکند و آنچه  باقی می گذارد ، به وسیله  ما سختی زمانه را برطرف  میسازد و باران  فرو میفرستد اگر قائم  قیام  کند آسمان  باران خود را فرو میریزد و زمین  نباتات خود را بیرون می دهد و کینه ها از دل بندگان خدا زایل می شود و درندگان وحیوانات با هم ساخته از یگدیگر  رم نمی کنند تاجائیکه زنی که می خواهد راه عراق  و شام  را بپیماید  همه  جا قدم  بر روی  سبزه  و گیاهان  می گذارد و زینتهای خود را  بر سر دارد و کسی طمع  به آن  نمی کند.

 هر صفت و فضائلی را  که همه انبیاء و سایر ائمه  «علیهم السلام » دارند حضرت مهدی عجل الله همه آنها را دارا میباشد(خلاصة الأنبیاء و عصارة الأوصیاء).


✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨


📋منبع:مرکز پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی📋


🕯ألّلهُـــمَّ ؏َـجِّـلْ لِوَلِیِّکَــــــ الْفَـــــرج🕯


⌛️  منتظران ظهور